ORTA VE BATI KARADENİZ

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Ücretlendirmesi
1170 (kişi başı)
Tur Kategorisi
   (4 Gece Otel Konaklamalı 6 Gece 6 gün) 30 Temmuz 5 Ağustos 2021 & 24-30 Eylül 2021 Fırtına Vadisi-Palovit Şelalesi-Zilkale-Artvin Borçka Karagöl-Amasya
30 TEMMUZ - 5 AĞUSTOS 2021 & 24-30 EYLÜL 2021
1490

   (4 Gece Otel Konaklamalı 6 Gece 6 gün)

30 Temmuz 5 Ağustos 2021 & 24-30 Eylül 2021

Fırtına Vadisi-Palovit Şelalesi-Zilkale-Artvin Borçka Karagöl-Amasya

 1. GÜN : Ödemiş-Afyon-Ankara-Çorum-Samsun

       Öğleden sonra  Ödemiş’ten Salıpazarından hareket edilir, uygun molalar sonucunda Afyon-Ankara-Çorum yolu takip edilerek sabahleyin Samsun’da kahvaltı yapılır.

 

 1. GÜN: Onur Anıtı-Samsun Bandırma Vapuru – Ordu Boztepe-Giresun Kalesi

        Karadeniz gezimizin ilk durağı olan Samsun’da gezimize Onur Anıtını ziyaret ederek başlıyoruz. Ders kitaplarımızın birinci sayfalarını süsleyen Anıtın önünde fotoğraflarımızı çektikten sonra Atatürk ve silah arkadaşlarını 19 Mayıs 1919’da Samsun’a getiren günümüzde Milli Mücadele Parkı Açıkhava Müzesi içerisinde yer alan Bandırma Vapuru Müzesi’ni geziyoruz.  Samsun’da ki gezimiz sonrasında Ordu’ya gidiyoruz. Karadeniz’in gözde mekânlarından olan Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Teleferik ile mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz manzara eşliğinde yolculuk yapıyoruz. Kenti ve Karadeniz’i kuşbakışı görmenin tadını çıkarıyoruz. Doğa güzellikleriyle kendine hayran bırakan fındığın anavatanı Giresun’a gidiyoruz. Antik kaynaklarda adı ‘’Bronz Duvarlı Kale’’ olarak geçen  Giresun kalesini geziyoruz. Ardından otelimizde dinlenmeye çekiliyoruz.Akşam Yemeğimiz otelimizde

 1. GÜN: Trabzon Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi , Uzungöl

 

         Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Karadeniz ‘in incisi olarak tabir edilen, eşsiz doğasıyla nefes kesen manzara eşliğinde Trabzon’a doğru yol alıyoruz. İlk olarak. Fatih Sultan Mehmed’in 1461 yılında Trabzon‘u fethinden sonra da kilise olarak kullanılan yapı, 1584 yılında sultanın emriyle Kürd Ali Bey adlı bir ayân tarafından bir minber ve müezzin mahfili eklenerek camiye dönüştürülen ve şu an müze olarak hizmet veren Ayasofya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimizi tamamladıktan

sonra arzu eden misafirlerimiz ile gümüş alışverişini yapıyor ve yola çıkıyoruz. Atamızın 1924,1930 ve 1937 yıllarında şehri ziyaretinde kullandığı ve tüm valvarlığını hazineye bağışladığını notere tescil ettirdiği Atatürk Köşkü’nü geziyoruz.Ardından Sürmene’de çay ve bıçak alışverişi yapıyoruz. Göz alıcı doğal güzellikleri seyrede seyrede ile bir yayla köyü olan Uzungöl’e doğru yola çıkıyor, mükemmel doğası olan Uzungöl’e varıyoruz. Bir tablo görünümünde olan şirin bölge sessiz sakin atmosferi, bol oksijeni ve yazın serin havasıyla gezme imkânı buluyoruz. Ardından otelimize varıyoruz.Akşam yemeğimiz otelimizde.

 1. GÜN: Borçka Karagöl-Çinçiva (Şenyuva) Taş Kemer Köprüsü-Zilkale-Palovit Şelalesi-Fırtına Vadisi

        Sabahleyin kahvaltı sonrasında yola çıkıyor ve Hopa üzerinden Artvin yoluna dönüyoruz.5228 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en büyük tünellerinden biri olan Cankurtaran Tünellerini geçip muhteşem bir vadi manzarası eşliğinde Borçka’ya varıyoruz.Bizi bekleyen minübüslere binerek Camili yoluna sapıyor solumuza muhteşem Çoruh Nehrini alarak yola devam ediyor ve .1800’lü yıllarda bugünkü Klaskur yaylasının yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önünü kapatması ile oluşmuş , zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliği ile büyüleyici Karagöl’e varıyoruz.Serbest zamanımızda gölün çevresini gezebilir,tekne gezisi yapabilir,bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında  minibüsümüze biniyor ve keyifli bir yolculuk sonrasında Borçka’ya ,otobüsümüze ulaşıyoruz. Öğle yemeği sonrasında  Fırtına Vadisine geliyoruz.

     Yine otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Bu sefer cennetten başka bir köşedeyiz. 1696 yılında yuvarlak ve tek gözlü inşa edilen ve filmlere konu olan yörenin en eski köprülerinden Çinçiva köprüsünde bol bol fotoğraf çekiyor ve ardından yola çıkıyor , 8 burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan, Zilkale’ye  varıyoruz. Kaleyi geziyoruz ,odun ateşinde yapılan çayımızı yudumluyor,ardından bulunduğu bölgede ve ülkemizde en yüksek debiye sahip şelale olan Palovit Şelalesine varıyoruz.15 metre uzunluğundaki şelale de hem suların etkisiyle serinliyoruz hem de bol bol fotoğraf çektiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz tahta merdivenler ile şelalenin aktığı yere kadar inebilir.Daha durun gün bitmedi,minibüslerimize biniyor ve Çamlıhemşin’e geri geliyoruz. Akşam yemeğimizi coşkuyla akan Fırtına Vadisi kenarındaki restorantımızda yöresel yemeklerden oluşan menü ile alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yemek öncesi ve sonrası zıplane binebilir,rafting yapabilir,salıncak ile havalarda uçuşabilir. Konaklama ve dinlenme için otelimize varıyoruz.

 1. GÜN: Ayder Yaylası- Gelin Tülü Şelalesi-Rize-Trabzon-Ordu-Samsun

 

 

       Sabah kahvaltımızı otelde çok güzel bir ortamda aldıktan sonra türlü çiçeklerden elde edilen balı ve şifalı kaplıcasıyla sırtını Kaçkar Dağları’na dayamış, yamaçları çamlarla örtülü olan, cennet görümünde, harika doğal güzellikleri olan Ayder Yaylasını geziyoruz. Berrak bir havada yukarıdaki yeşil yamaçları aşarak ince beyaz bir duvak gibi yüzlerce metreden süzülen Gelin Tülü Şelalesini görme imkânı buluyoruz.Ayder’de bol bol fotoğraf çekiyor arabamıza biniyor ve yolda Mucitin Yerinde kahve molası veriyoruz .Orada akan suyun ve çevrenin güzelliklerini içimize sindirerek Ayder’den artık ayrılıyor, Fırtına Vadisi denilen ve yaklaşık 15 saattir bulunduğumuz cennetten bir köşeden istemeden de olsa ayrılıyor, Rize’ye doğru yol alıyoruz. Rize’ye gelmeden Rize Bezi üreten fabrikaya uğruyoruz. Alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için kısa bir mola da veriyoruz. Ardından Samsun’a kadar sürecek yolculuğumuz sırasında sağımıza bakıyor hırçın Karadenizi ,solumuza bakıyor yeşilin en güzel renklerini görüyor bir yolculuk ile yolumuza devam ediyoruz.Ordu’da arzu eden misafirlerimiz için fındık ve bal alışverişi için kısa bir mola veriyoruz. Akşam yemeğimizi yörenin en güzel yemekleri olarak restorantımızda alıyor Samsun’daki otelimize varıyoruz.

   6.GÜN :  Samsun-Havza-Merzifon-Amasya-Ankara-Ödemiş

 

 

 

          Sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkıyor , Karadeniz sahil yolundan ayrılıp Havza ve Merzifon üzerinden Şehzadeler kenti Amasya’ya ulaşıyoruz. Yeşilırmak’ın oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan Amasya’da; Kaya Mezarlarını, Osmanlı dönemi 2. Beyazıt Külliyesini, Amasya Arkeoloji ve Şehzadeler Mumya  Müzesi,  Yeşilırmak  kıyısında yapılmış olan yalı boyu evlerini,  Ferhat’la Şirin aşkının sembolü olan su kanallarını, rehberimiz eşliğinde doyasıya geziyoruz. Artık dönüş vakti geldi sayılır.Akşamüstü arabamıza biniyor ,Sungurlu ve Ankara yolu üzerinden sabaha karşı Ödemişimize varıyoruz.

         Bir başka lemon flower tour gezisinde tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

TUR PAKETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER

TUR PAKETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

v  Lüks otobüs ile ulaşım ve çevre gezileri

v  3* ve 4*bölgenin en güzel otellerinde  4 Gece YP konaklama.

v  4 Sabah kahvaltısı-4 Akşam yemeği

(2 akşam yemeği otellerde 2 akşam yemeği yöresel yemekler olarak restaurantlarda)

v  Rehberlik Hizmetleri

v  Zorunlu Seyahat Sigortası

v  Araç içi İkramlar.

v  Milli Park Giriş Ücretleri.

v  Müze ve ören yerleri-teleferik Ücretleri 

v  Öğle yemekleri

v  1. Gün Sabah Kahvaltısı

v  1. Akşam ve Son Gün Akşam yemeği (otobüslerde yolculuk sırasında )

v  Otellerde, yollarda özel harcamalar.

v  Borçka Karagöl ve Palovit Şelalesi Minübüs ücretleri.

TUR PAKETİNDE BİR KİŞİ BEDELİ (İki kişilik odalarda): 1490 TL.

 

 

 

 

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
  © 2021 Lemon Flower Tour. Tüm hakları saklıdır