Karaburun & Ildır Turu

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Ücretlendirmesi
(kişi başı)
Tur Kategorisi
(Pandemi Koşullarında Maske-mesafe ve hijyen koşullarına dikkat ederek 25 Şubat 2021 Perşembe günü Balıklıova-Mordoğan-Karaburun ve Ildır)
Günübirlik
160

(Pandemi Koşullarında Maske-mesafe ve hijyen koşullarına dikkat ederek 25 Şubat 2021 Perşembe günü Balıklıova-Mordoğan-Karaburun ve Ildır)

Sabah saat 07.00 civarı Salıpazarı’ndan hareket edeceğiz. Kahvaltımızı yapıp keyifli bir yolculuk sonrasında Eski bir Rum yerleşkesi olan Balıklıova’dayız. Küçük ama çok şirin Balıklıova’da vereceğimiz serbest zamanda un kurabiyesi , enginar alışverişi yapabilir tertemiz havasında küçük bir gezinti yapabilirsiniz. Balıklıova sonrasında Mordoğan’a gidiyoruz. İlk olarak eski tip Türk mimarisini yansıtan Ayşe Hatun Cami’yi ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından yöre kültürünü tanıtmak için müzeleştirilmiş olan Müesser Aktaş Etnografya ve Tarih Evi’ni gezebilirsiniz. Vereceğimiz serbest zamanda Mordağan’ın merkez sahilinde muhteşem manzara eşliğinde çayınızı veya kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Serbest zamanın ardından benzersiz doğası, duru denizi, nergis çiçeğinin anavatanı, kekik kokulu tertemiz havasıyla insanın içine huzur ve mutluluk katacak Karaburun’a gidiyoruz. Lodosun etkisiyle henüz yok olmamışlar ise sümbülün bol olduğu yerlerde vereceğimiz serbest zaman sonrasında bu doğa harikası yerde vereceğimiz yemek molasının ardından sahilde kısa bir yürüyüş sonrasında Ildır’a doğru yola çıkıyoruz. Ildırı’ya geldiğinde şüphesiz en çok görülmesi gereken yer olan Erythrai Antik Kenti’ni rehberimizle geziyoruz. Ünlü filozof Homer’in ‘’Güneşin en güzel battığı yer’’ olarak nitelendirdiği bu minik balıkçı köyü de eşsiz gün batımı izleyip Ödemiş’e doğru yola koyuluyoruz.
Bir daha ki Lemon Flower Tour gezisinde tekrar görüşmek üzere …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    © 2021 Lemon Flower Tour. Tüm hakları saklıdır