GAP TURU 29 MART-4 NİSAN 2020

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Ücretlendirmesi
(kişi başı)
Tur Kategorisi
6 gün 5 gece
1690

                            29 Mart 2020 17.00’da yola çıkış.

1.GÜN

    Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından  sabah kahvaltısını uygun bir yerde aldıktan sonra ANTAKYA ya varıyoruz. Önce Antakyalı zenginlerin yazlık mevki olan çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Harbiye’ye varıyoruz. Orada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Asur, Hitit, Roma ve Bizans gibi birçok uygarlığın yaşam biçimini barındıran dünyanın en büyük müzesi olan Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Dünya’nın ilk kilisesi olarak kabul edilen Saint Pierre(Azis Petnıs) kilisesini geziyoruz. Daha sonra Antakya merkeze gelip eski Antakya Evlerini, Uzun Çarşıyı ve Habib-i Neccar Camii geziyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN  

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kırıkhan, Hassa, İslahiye istikametinden  Kahramanmaraş’a uğrayıp meşhur Yaşar Pastanesinden keçi sütüyle yapılmış Maraş dondurmasını yedikten ve kahvelerimizi içtikten sonra kısa bir serbest zamanın ardından ADIYAMAN ‘a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Adıyaman’da alıp otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimizle otelin önünde bizi bekleyen minibüslerimize binerek günümüzün sonunda günbatımını bütün ihtişamıyla izlemek için muhteşem Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Unesco tarafından dünya kültür mirasları listesine dâhil edilen Nemrut Dağında günbatımını bütün ihtişamıyla gözlemledikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

3.GÜN

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan GAP’ın en büyük barajı Atatürk Barajını Panoramik olarak görüp fotoğraflayıp burada sabah kahvelerimizi yudumlarken barajın işleyişini ve bölgeye faydası hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Daha sonra Bozova, Siverek, Diyarbakır üzerinden Batman’a varıyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra antik çağın ilk yerleşim alanlarında biri olan Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Burada bir tarihi görüp fotoğraflıyoruz ve burada bulunan Teras Kafe de Bölgeye özgü kahvelerimizi yudumladıktan ve kısa dinlenmeden sonra Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin yoğunlukla yaşadığı turizm cenneti Midyat’ a varıyoruz. İlk ziyaret edeceğimiz yerler arasında Mor Gabriel Manastırı’na gidiyoruz. Bu muhteşem manastırı görüp fotoğrafladıktan sonra Midyat’a dönüyor ve Süryani ustalarının ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görebilmek için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra yemek ve konaklama için ’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırılan farklı dini inançların birbirine hoşgörüyle baktığı, gecesi gerdanlık, gündüzü seyranlık,  şiirsel kent MARDİN’de ki otelimize yerleşiyoruz.

  1. GÜN

     Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Eski Mardin’e gidiyoruz. Burada Ulu Cami , Abbaralar,  Şehidiye Cami,  Eski PTT Binası (Şahtana Ailesi Evi)  gezileri tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyor ve alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya hareket ediyoruz. İlk durağımız Göbekli Tepe ve daha sonra Harran Kültür Evi ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile Harran konik kubbeli evlerini gezdikten sonra konaklama ve yemek için otelimize varıyoruz. Yemekten sonra sıra gecemize gidiyoruz.(Ekstra)

  5.GÜN

     Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası sırasıyla Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Rizvaniye Camii, Gümrük Hanı ve bedesten çarşılarında gezip serbest zaman verdikten sonra bizi büyüleyecek olan Karagülleri ile ünlü Güneydoğu’nun saklı cenneti Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti vardığımızda önce panoramik olarak muhteşem Fırat nehrini fotoğraflıyoruz daha sonra merkeze inip bizi bekleyen teknemizle binip Fırat nehri üzerinde Bilecik baraj suları altında kalan köyleri ve Rum Kale’yi görme imkânı buluyoruz. Tekne turu sonrasında öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Yemekten sonra düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında ‘Gazi’ ünvanı alan GAZİANTEP ’e hareket ediyoruz. Yemek ve konaklama otelimizde.

  1. GÜN

     Turumuzun son günü otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Müze gezimizi tamamladıktan sonra Bakırcılar Çarşısına geliyoruz. Atatürk Evi’ni ziyaret ediyoruz ve vereceğimiz serbest zamanın ardından alışverişimizi yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra aracımıza binerek Adana’ ya doğru yola çıkıyoruz uygun yerlerde vereceğimiz molaların ardından ADANA’ ya ulaşıyoruz. Buradaki gezimizi de tamamlayıp bizi bekleyen otobüsümüze binip ÖDEMİŞ e geri dönüyoruz.     

Bir başka lemon flower tour gezimizde görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2020 Lemon Flower Tour. Tüm hakları saklıdır