BAŞTAN SONA KARADENİZ& BATUM TURU 26 HAZİRAN-3 TEMMUZ 2020

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Ücretlendirmesi
(kişi başı)
Tur Kategorisi
7 gün 6 gece
1750

26 Haziran akşamı saat 20.00’de Salıpazarı çıkış

  1. GÜN: Devrek-Amasra-Safranbolu-Yörük Köyü-Kastamonu

     Yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde kahvaltımızı yaptıktan hemen sonra bastonun başkenti Devrek’e gidiyoruz. Devrek’te vereceğimiz serbest zaman sonrasında Mengen ve Bartın yolu ile Amasra’ya ulaşıyoruz. Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp küçük liman mevkiinden yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Sorma Gir kalesini görüp, çekmeciler çarşısında yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı çekiciler çarşısında alışveriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Amasra’da aldıktan sonra otobüsümüze yerleşip Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’daki gezimize Hıdırlık tepesinden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii, Arasta çarşısı ve diğer çarşılarını gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra Anadolu’da ilk Türkleştirilen yerlerden biri olan uzun yıllar işgale de uğramamış Yörük Köyü’ne gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

  1. GÜN: Kastamonu – Sinop – Sinop Kapalı Cezaevi – Samsun- Ordu

      Sabah kahvaltısının ardından Kastamonu gezimizi tamamlayıp  Taşköprü’yü görüp Sinop’a ulaşıyoruz. Şiirlere, şarkılara konu olan ve 1999 yılında kapatılıp müzeye çevrilen tarihi Sinop Cezaevini geziyoruz. Sinop’a özgü özel el işçiliği Kotra atölyesini görüp Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’da Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru ’nu geziyoruz. Burada ki gezimizin ardından Ordu’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde.

  1. GÜN: Ordu-Giresun-Trabzon-Uzungöl-Pazar

   Sabah kahvaltısının ardından teleferik ile Boztepe’ye çıkıyoruz. Daha sonra Karadeniz sahil yolu ile Ordu-Giresun yol üzerinde bulunan çay bahçelerinde mola veriyor. Burada yapacağımız çay alışverişi sonrasında yola çıkıyor ve Trabzon Akçaabat’a ulaşıyoruz. Markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği menümüzü alıyoruz. Ayasofya Müzesini geziyor, gümüş alışverişi yapılıyor ve Trabzon’da 1900’l yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzonlular tarafından Atatürk’e gümüş alışverişi hediye  edilen Atatürk Köşk’ünü ziyaret ediyoruz. Vaktimizin müsait olması halinde meşhur Sürmene bıçaklarında alışveriş yapıyoruz. Ardından yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş Uzungöl’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Pazar’da bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde.

 

  1. GÜN: Pazar-Batum -Hopa-Borçka-Karagöl

    Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hopa üzerinden Sarp Sınır kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii – Türk Sokağı – Avrupa Meydanı – Medea Heykeli (Altın Post heykeli) Poseidon Çeşmesi – Piazza  – Alfabe Kulesi – Ters Restorant – Ali-Nino Heykeli – Dans eden çeşme bulunuyor. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra Artvin Borçka’ya geliyoruz. Korunma altına alınmış harika bir doğa alanı, muhteşem trekking parkurları, ışıl ışıl gölü, gölün üzerindeki rengarenk sandallar ve eşi bulunmaz manzarası olan Karagöl’e gidiyoruz. Bu huzur verici yerde vereceğimiz serbest zamanın ardından Çamlıhemşin’de bulunan otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

 

 

5.GÜN: Çamlıhemşin-Ayder Yaylası-Zilkale-Şenyuva-Palovit Şelalesi-Fırtına Vadisi

Otelde alacağımız sabah ardından  ‘Yaylaların Sultanı‘ Ayder Yaylasının muhteşem manzarasında kahvaltımızı yaptıktan sonra Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası ile güne başlıyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız fotoğraf çekimlerini tamamlayıp çok uzaklardan yemyeşil ağaçların arasından sıyrılarak kendini belli eden, yanına yaklaştığınızda muazzam Fırtına Deresi’ne sahip manzaraya ev sahipliği yapan harika bir tarihi dinlenme noktası olan Zil Kale’ye gidiyoruz. Buradaki tarihi mirası gezdikten sonra  Fırtına deresinin oluşturduğu flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz tulum dinleyip Horon vuracağımız bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. İsteyen konuklarımız burada zipline keyfi yaşayabilir. Tekrar sahil şeridine giriyor ve  asıl ismi Feretiko olan Rize Bezi’nin üretildiği Rize’nin Gündoğdu mahallesindeki Zaimoğlu Rize Bezleri fabrika satış mağazasında hem dokuma nasıl yapılıyor görüyor ve alışveriş için küçük bir zaman veriyoruz. Ardından Zigana’da bulunan

otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  6.GÜN: Maçka-Sümela Manastrı-Tokat

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Maçka’ya gidiyoruz. Maçka’da yapacağımız gezinin ardından sonrasında tadilatı tam tamamlanmamış Sümela Manastırını gezdikten sonra Tokat’a doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

  1. 7. GÜN: Tokat – Amasya -Ödemiş

     Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Amasya’ya ulaşıyoruz. Yeşilırmak’ın oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan Amasya’da; Kaya Mezarlarını, Osmanlı dönemi 2. Beyazıt Külliyesini, Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi, Yeşilırmak  kıyısında yapılmış olan yalı boyu evlerini,  Ferhat’la Şirin aşkının sembolü olan su kanallarını, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Külliyenin içerisine kurulmuş olan Minyatür  Amasya  maketi müzesi ziyareti ardından eşi benzeri olmayan Karadeniz turumuzu tamamlayıp Ödemiş’imize doğru yola çıkıyoruz.

Bir dahaki LEMON FLOWERS TOUR gezimizde görüşmek üzere…

BATUM’A GEÇİŞ:

* Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için Yeni Cipli Nüfus Cüzdanı zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile de geçiş olabilmektedir. Bunların dışındaki kimliklerle geçiş yapmak mümkün değildir.

* Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli  muvafakatname gerekmektedir.

* Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Lemon Flower Tour  sorumlu değildir.

* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.

*Yurtdışı çıkış işlemleri tamamen pasaport polisinin idaresindedir. Bu uygulamaların zaman alması ve Gümrük girişlerde ekstra kontrol olmasından dolayı, yoğunluk yaşanabilir.

 

 *****ÖNEMLİ : Karadeniz tur programımız toplam 6 gece 7 gün sürmektedir. Toplam 6 gece otel konaklaması vardır. 7 tam gün geziler yapılır.

Rehber gerekli gördüğü takdirde,(hava, yol vb. gibi nedenlerle  tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama, yemekler ve çevre gezileri paket    programdır.

Zorunlu Seyahat Sigortası yapıldığından T.C.Kimlik  No ibrazı şarttır.             

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde turu iptal etme hakkı Lemon Flower Tour’da saklıdır. Böyle bir durumda Lemon Flower Tour konuklarına en az 2( iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

06-12 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tipleri tayin edilir.

Araçta veya tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
YANINIZDA BULUNMASI UYGUN OLANLAR:
Rahat edebileceğiniz uygun yürüyüş ayakkabısı . yağmurluk, hırka, şemsiye , şapka ve güneş gözlüğü ve fotoğraf makinası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2020 Lemon Flower Tour. Tüm hakları saklıdır